Konzultujte svoj nápad s bytovou architektkou / autorkou blogu

Zbavte sa neistoty a získajte na váš problém pohľad kvalifikovaného dizajnéra

Poznáte to. Dostanete nápad, ako si to doma vylepšiť, ale nie ste si tak celkom istí ako to bude vo finále vyzerať. Dobrá rada nad zlato!

Alebo sa vám vo vašom príbytku čosi nepáči? Niečo vám vyslovene vadí? Frustruje vás to až rozčuľuje? Chcete zmenu, ale ešte nemáte celkom jasnú predstavu, čo konkrétne by vo vašej situácii výrazne pomohlo.

Dohodnite si termín osobnej konzultácie a spoločne sa na váš problém v súvislosti s vašim bývaním radi pozrieme. Už v prvých minútach stretnutia často padajú skvelé riešenia. Spoločne vysypeme nové nápady ako z rukáva! 🙂

Prečo je to dobrý nápad?

Mnohé ste už dokázali sami. Aj bez dákeho experta. Len tak pre radosť či svojpomocne s vašimi blízkymi ste sa pustili do diela. Niekedy sa však hodí predebatovať si veci so skúsenejšími.

Čo môžete stratiť či získať?

 • Možno ešte lepšie riešenie, než na aké by ste prišli doma sami
  Aká farba steny bude najlepšie ladiť k farbe gauču? Hodí sa mi tam ten obraz? Kam najlepšie umiestniť posteľ a kam stôl? Niekedy sa človek zacyklí vo vlastných nápadoch či pochybnostiach. Spolu vyjdeme z toho z kola von - s radostným Heuréka!
 • Ušetríte si zbytočné nervy, čas či peniaze
  Nevhodné riešenie dokáže riadne skomplikovať život, prečerpať tesný rozpočet či drzo testovať hranice vašej trpezlivosti. Vyhnite sa tápaniu. Lebo čas sú peniaze. A mať čas i peniaze je balzam na dušu. 🙂
 • Overíte si svoje hypotézy a získate kvalifikovaný pohľad na vec
  Niekde v hĺbke duše už možno tušíte to správne riešenie. Alebo aj nie. Akokoľvek, osobnou konzultáciou získate už hneď počas nášho strernutia niekoľko vhodných riešení na váš problém. A domov odídete s jasnejšou prestavou ako na to.

Ako taká osobná konzultácia prebieha?

Podobne ako nejaké pokojné posedenie pri kávičke. Až na to, že zámer našej debatky je výsostne akademický a povedie priamym smerom - aby ste z nášho stretnutia odišli spokojne obohatené o cenné vhľady a s jasným zámerom.

Preto je dobré pripraviť si otázky a - pripraviť sa na otázky. Osobné. (Buďte bez obáv, ostane to medzi nami. Diskrétnosť je jeden zo základov našej tvorivej spolupráce.)

Prázdne reči dávame bokom. Cieľom je pochopiť, ako reálne fungujete. Čím otvorenejší dialóg, o to lepší býva totiž výsledok na záver. Bývanie je skrátka vec veľmi osobná.

Koľko času si máte vyhradiť?

Zo skúsenosti trvá jedna uspokojivá konzultácia takú dobrú 1,5 hodinku a zvyčajne dodržiava osvedčený scenár: 

 • Na úvod krátke vzájomné predstavenie sa a šup, rovno k vášmu zámeru. Na začiatok voľne porozprávate, čo konkrétne vás trápi. Nech je jasné, čo budeme riešiť. Je skvelé, ak si viete so sebou už priniesť plán pôdorysu vášho príbytku alebo fotografie, ukážky či prípadne vzorky, z ktorých chcete pomôcť vybrať.
 • Už počas prvej časti nášho stretnutia dostanete postupne niekoľko zahrievacích otázok, ale v tomto kole to už pôjde hladko ako moderovaný dialóg. Bez obáv. Je to veľmi spontánne. 🙂
 • V závere si to celé spolu zhrnieme a dostanete niekoľko nápadov a podnetov, ako by sa váš prípad dal elegantne vyriešiť. Alebo spoločne rovno na mieste rozsekneme vašu zariaďovaciu dilemu.